masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

WhatsApp

E-Çözümler

E-Çözümler

10 Kasım 2019, 23:20
E-Çözümler

e-Fatura Nedir?
e-Fatura tüm fatura bilgilerinin elektronik ortama geçirilmesiyle oluşan ve kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip olan fatura türüdür.

4 Adımda e-Fatura’ya Geçin
Şahıs İşletmesi, Limited Şirketi veya Anonim Şirketi olmanız fark etmeksizin e-Fatura’ya herkes geçiş yapabilir. Başvuru işlemlerini ise 30 dakikada tamamlayabilirsiniz.

e-İmza / Mali Mührünüzü Alın
Şahıs şirketiyseniz elektronik ortamda ıslak imza değeri taşıyan e-İmza’yı, LTD veya A.Ş. iseniz yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü Kamu SM üzerinden alabilirsiniz.

GİB’den e-Fatura Özel Entegratörünüzü Seçin
e-İmza veya mali mührünüzle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı’nın e-Fatura Canlı Ortam Başvurusu ekranından kayıt olabilir ve Özel Entegratörlüğü üzerinden e-Fatura gönderip alacağınızı beyan edebilirsiniz.

Kayıt İşlemlerini Tamamlayın
Destek ekibimiz e-Fatura hizmetine geçiş sürecinde detay bilgilerinizi içeren online kayıt formunu size iletecek ve doldurmanızı isteyecektir. Sonrasında e-Fatura’ya geçmek istediğiniz tarihi belirtmenizi isteyecektir.

Başvurunuzu Tamamlayın ve e-Fatura’ya Geçin
Gelir İdaresi Başkanlığı kaydının tamamlanması için size gönderilen uygulama aracılığıyla kullanılacak olan dosyaları e-İmza’nız veya mali mührünüzle imzalayın. Böylece e-Fatura’ya geçişiniz başarıyla tamamlanacaktır.

e-Fatura’nın Faydaları Nelerdir?
e-Fatura ile faturalarınızı dijital ortama taşıyın. İş süreçlerinizi ve ticaretinizi hızlandırarak şirketinizin verimliliği artırın. Böylece kaynaklarınızı şirketinize rekabet gücü kazandıracak alanlara yönlendirin.

Hızlı ve kolay fatura oluşturun

Saniyeler içerisinde e-Fatura’nızı oluşturun ve hızlıca müşterilerinize iletin. Faturanızı bir tıkla ulaştırıp, tahsilat sürecinizi hızlandırın. e-Faturanızı saniyeler içerisinde oluşturarak müşterilerinize hızlıca iletebilir ve tahsilat sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Kullanıcı hatalarından doğan külfetlerden de kurtulursunuz.

Faturalarınızı Arşivlemekten Kurtulun
Sovos Foriba’nın güçlü altyapısı sayesinde e-Fatura’larınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayabilir, fiziki arşivleme masraflarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Geçmişe yönelik fatura kayıplarının önüne geçebilir, fiziksel arşivleme ve kağıt saklama sıkıntısından kurtulursunuz. Dilerseniz tüm e-Fatura’larınızı dijital ortamda anlık olarak mali müşavirinize kolayca iletebilirsiniz.

Mevzuata Uyumluluk
Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımladığı tüm regülasyonlara uygun olarak çözümlerini güncel tutar. Usulsüzlük cezası almamanız için sürekli olarak bilgilendirme yayınlar. Böylece mevzuata uyum süreçlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Her An Her Yerde
Devanın yüklü olduğu ve internet erişimi olan her bilgisayardan e-Fatura oluşturup gönderebilir, görüntüleyebilir, kabul ya da red edebilirsiniz.

Kargo ile Vakit Harcamayın
Faturaların basım maliyeti, matbaa ücretleri ve kağıt fatura kargolama işlemi maliyetlerinden kurtulursunuz. Dosyalar arasında fatura aramakla vakit kaybetmeden fatura kayıplarının önüne geçebilirsiniz.

Güvenli ve Erişilebilir
Türkiye’deki e-Fatura’ların %70’inden fazlasını yöneten entegretörümüz güvenli altyapısıyla tüm e-Fatura’larınıza, %99,99 kesintisiz çalışırlık oranıyla erişebilirsiniz. Özel Entegratörlük sayesinde, e-Fatura’larınıza erişim hakkı sadece sizde olur ve üçüncü kişiler asla erişemez.

e-Fatura Özellikleri
E-FATURA KULLANIM TÜRLERİ
Argem & Sovos Foriba Portal

Türkiye’nin en yaygın Nakliye ve Lojistik programı en akıllı, en kolay ve en hızlı e-Fatura gönderme programı olan Sovos Foriba Bulut Portal ile tüm faturalama süreçlerinizi uçtan uca yönetebilirsiniz.

Argem mevcutta kullandığınız tüm faturalama süreçlerinize uygun çözümler sunar.

Argem Deva ile Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü’nü seçerken yazılımlarınızla uyumlu 3 farklı yöntemden de yararlanabilirsiniz.
E-FATURA KULLANIM TÜRLERİ tüm faturalama süreçlerinizi uçtan uca yönetebilirsiniz.

Fatura Gönderme
Argem Deva yaptığımız entegrasyon ile Sovos Foriba Portal ile saniyeler içerisinde tüm faturalarınızı oluşturup, müşterilerinize anında gönderebilirsiniz.

Detaylı Raporlama
Portal’e giriş yaptığınızda aylık olarak e-Fatura hacim grafiklerinizi görebilirsiniz. Kullanım raporlarını indirebilirsiniz. Gelen veya gönderilen e-Fatura sekmelerinden tüm faturalarınızı excel’e aktarabilirsiniz.

Gelen faturalarınızı Devada açıyor ve iş kolaylığını sağlıyoruz.

Toplu Fatura Yükleme
Portal üzerinde tek tek fatura oluşturmak yerine Devadan toplu olarak gönderebilir, durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güncel Mükellef Listesi
e-Fatura göndermek üzere müşterinizin kayıtlı bilgilerini düzenlerken, unvan bilgisini yazdığınız anda Deva mükellef listesinde kayıtlı olup olmadığını kontrol eder.

Gelen e-Fatura Yönetimi
Müşterilerinizden aldığınız e-Fatura’larınızı günlük, haftalık veya aylık olarak filtreleyebilirsiniz. Gelen tüm e-Fatura’larınızı detaylı inceleyebilir, 5 ayrı formatta indirebilir, kabul veya reddedebilirsiniz.

Mali Müşavir Yetkisi
Mali müşavirlerinize yetki tanımlayabilirsiniz. Böylece mali müşaviriniz sizin adınıza fatura kesebilir, tüm fatura detaylarına ulaşabilir. Kolayca e-Fatura’larınızı muhasebeleştirebilir.

Otomatik Ürün Hatırlatma
Sovos Foriba Portal üzerinden e-Fatura’larınıza eklediğiniz tüm ürünler otomatik olarak kaydedilir ve tekrar aynı ürüne ait kalem eklemek zorunda kalmazsınız.

Müşteri Cari Kaydetme
Fatura kestiğiniz tüm müşterilerin cari bilgileri sistem tarafından otomatik kaydedilir. Böylece aynı müşteriye göndereceğiniz bir sonraki e-Fatura’da bu bilgileri yeniden girmek zorunda kalmazsınız. Çok fazla sayıda müşterinizin cari bilgisini sisteme aynı anda kaydetmek isterseniz; excel ile toplu olarak yükleyebilirsiniz.

E-FATURA KULLANIM TÜRLERİYazılım Entegrasyonu
E-FATURA KULLANIM TÜRLERİ
2 Yazılım Entegrasyonu
Tüm e-Fatura süreçlerinizi, deva yazılım üzerinden oluşturup gönderebilir veya alabilirsiniz. Bu yöntem; Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü’nü kullanarak e-Fatura’larınızın imzalanmasını, gönderilmesini ve 10 yıl boyunca Sovos Foriba güvencesiyle saklanmasını sağlar.

Tüm e-Fatura süreçlerinizi, kullandığınız yazılım üzerinden oluşturup gönderebilir veya alabilirsiniz. Bu yöntemar.

Güvenli Entegrasyon Süreci
Tıpkı kağıt fatura süreçlerinde olduğu gibi Deva üzerinden gerçekleştirebildiğiniz tüm özellikleri ilgili e-Fatura ekranlarından yönetebilirsiniz.

Gelen e-Fatura Yönetimi
Müşterilerinizden aldığınız e-Faturalarınızı; Devada yönetebilirsiniz. Dilerseniz Portal üzerinden; günlük, haftalık veya aylık olarak filtreleyebilirsiniz. Gelen tüm e-Faturalarınızı detaylı inceleyebilir, 5 ayrı formatta indirebilir, kabul veya reddedebilirsiniz.

Fatura Gönderme
Deva üzerinden oluşturduğunuz e-Faturaları entegrasyon aracılığıyla Sovos Foriba Özel Entegretörlüğü üzerinden müşterinize iletebilirsiniz.

E-FATURA KULLANIM TÜRLERİ
3 Deva ile Uyumlu Adaptör
Bu yöntem; Kendi yazılımınız üzerinde oluşturduğunuz faturaların, adaptör aracılığı ile Sovos Foriba Özel Entegratörlüğü tarafından imzalanıp e-Fatura olarak gönderilmesini ve 10 yıl boyunca Sovos Foriba güvencesiyle saklanmasını sağlar.

100% Uyumluluk
Tıpkı kağıt fatura süreçlerinde olduğu gibi kullandığınız yazılımda oluşturulan faturalar Deva & Sovos Foriba Adaptör aracılığı ile müşterilerinize iletilir. Yazılım üzerinden gönderdiğiniz faturaların süreçlerini takip etmek isterseniz; Deva yazılıma bağlı olarak tüm özellikleri Adaptör veya Bulut Portal üzerindeki ilgili e-Fatura ekranlarından yönetebilirsiniz.

Gelen e-Fatura Yönetimi
Müşterilerinizden aldığınız e-Fatura’larınızı; Deva üzerinden yönetebilirsiniz. Dilerseniz günlük, haftalık veya aylık olarak filtreleyebilirsiniz. Gelen tüm e-Fatura’larınızı detaylı inceleyebilir, 5 ayrı formatta indirebilir, kabul veya reddedebilirsiniz.
Fatura Gönderme

Deva yazılım üzerinden oluşturduğunuz e-Faturaları müşterinize iletebilirsiniz.

Detaylı Raporlama
Deva yazılım olarak adaptör üzerinden raporlamanızı yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman Sovos Foriba Portal’e giriş yapabilir, aylık olarak e-Fatura hacim grafiklerinizi görebilirsiniz. Kullanım raporlarını indirebilirsiniz. Gelen veya gönderilen e-Fatura sekmelerinden tüm faturalarınızı excel’e aktarabilirsiniz.

Lojistik Sektöre Çözüm Üreten Argem Ürünü DEVA’ya ve Sovos Foriba ile Ayrıcalıklı Çözümlere Sahip Olun
80’den fazla e-Dönüşüm ekibiyle Türkiye’nin lider Özel Entegratörü olan Sovos Foriba, tüm e-Fatura’ların %70’ini yönetiyor. Siz de Sovos Foriba’nın ayrıcalıklı müşterileri arasına katılın.

Argem Bilgi Teknolojileri, 1988 tarihinden bu güne yurt içi nakliye ve kargo sektörüne yönelik yazılım, donanım ve otomasyon çözümleri sunmakta olan bir bilişim firmasıdır.

  • 444 3 121

  • destek@argemteknoloji.com

  • Başak Mah. Sahabe Sk. No: 51 Başakşehir / İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı